Kurs Java

Wstrzykiwanie zależności - część 1

Wyobraź sobie kontener Springa jako pojemnik przechowujący obiekty, z których w dowolnym momencie możesz wyciągnąć to czego potrzebujesz. Nie intresuje Cię nic poza tym aby wymagane przez Ciebie w danej chwili obiekty zostały załadowane wcześniej do kontenera. Możesz sam wybierać i oznaczać klasy, których obiekty mają się tam znaleźć.

Chcesz użyć obiektu, który znajduje się w kontenerze - wstrzyknij go. Wystarczy, że dodasz odpowiednią adnotację. Jeśli chcesz wstrzyknąć obiekt używając nazwy klasy (typu) użyj @Autowired, a jeśli chcesz użyć nazwy Twojego obiektu użyj @Resource.

Tyle tytułem wstępu. Teraz przejdźmy do przykładów w kodzie. Kolejny, przygotowany przez nas projekt jest wyjątkowy, ponieważ zawarliśmy w nim przykłady wszystkich rodzajów wstrzykiwań, łącznie z wstrzykiwaniem plików, zasobów oraz różnych wartości z pliku konfiguracyjnego. Struktura została przygotowana tak, aby już po nazwie klasy można było w łatwy sposób odnaleźć realizację konkretnego sposobu wstrzykiwania zależności (na przykład wstrzykiwanie za pomocą adnotacji @Autowired przez konstruktor przedstawiamy w pliku ItemControllerWithAutowireByConstructor.java).
Spring - WstrzykiwanieZaleznosci

Wstrzykiwanie przez konstruktor (z @Autowired lub bez)

Ten rodzaj wstrzykiwania jest najbardziej popularny. W przypadku wstrzykiwania przez konstruktor możemy użyć adnotacji @Autowired, ale od od Springa w wersji 4.2.3 możemy ją pominąć, a Spring i tak będzie wiedział, że komponenty podane w konstruktorze mają zostać wstrzyknięte. Wstrzyknięcie bez konstruktora zaimplementowaliśmy w klasie ItemControllerAutowireHiddenByConstructor.java...
Pełny materiał ze wszystkimi źródłami kodu jest dostępny po wykupieniu pakietu. Zapraszamy!
Jeśli zakupiłeś materiał zaloguj się tutaj, aby uzyskać dostęp.

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE