Jak to działa?

Kurs Aplikacji Web to nasz produkt PREMIUM i został stworzony, aby ułatwić życie wszystkim, którzy poszukują gotowych rozwiązań w nauce i pracy. Zgromadzony materiał zawiera zadania, z jakimi na co dzień spotykają się programiści i powstał na bazie kilkudziesięciu projektów, które wykonaliśmy w trakcie naszej kariery zawodowej. Po tych wszystkich latach jesteśmy przekonani, że nie warto wymyślać koła od nowa i najlepiej jest wzorować się na sprawdzonych rozwiązaniach. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie aplikację online, która powstała na wzór aplikacji tworzonych przez programistów w firmach informatycznych. Projekt nazwaliśmy StartAPPa, ponieważ na takich projektach najpierw się buduje, a potem rozwija, profesjonalna kariera programisty. Zespół programistów
Appa Notka. Na bazie aplikacji StartAPPa powstał nasz nowy Kurs Aplikacji Web. Od teraz udostępniamy do ściągnięcia pełną aplikację webową wraz z niezwykłym kursem stworzonym na bazie gotowego kodu tej aplikacji. Uczysz się implementacji krok po kroku, a ustawione w odpowiednich miejscach drogowskazy wskazują Ci drogę do naszych źródeł wiedzy, w których uzupełniasz wymaganą teorię.
[Film z dźwiękiem] [1080p]
Polub i subskrybuj na YT! Już niedługo nowe filmy na kanale.
Pobrana aplikacja zawiera kod, który działa również w naszej aplikacji online. Możesz więc - zanim dokonasz zakupu - poklikać i zobaczyć jak to wszystko funkcjonuje w prawdziwej aplikacji webowej :) Jak dokładnie wygląda aplikacja pobrana razem z kursem? Aplikacja ma nieco zmienioną szatę graficzną (w porównaniu do tej dostępnej online) i prezentuje się tak:
[Film z dźwiękiem] [1080p]
Jeśli chcesz obejrzeć film w większym oknie, kliknij w "Watch on youtube".
Uwaga. Poprzednia wersja kursu umożliwiała pobranie tylko pojedynczych modułów aplikacji webowej (lista poniżej), a treść kursu udostępniana była za pomocą pdf-ów. Nowa wersja kursu przedstawiona w naszej Appa Notce (powyżej) zawiera wszystko razem (poza importerem xls i csv) i jest pełną aplikacją webową z rejestracją użytkownika i logowaniem. Pełna aplikacja to ogromny kurs składający się z połączonych kursów: Spring, Hibernate i zasadniczego Kursu tworzenia aplikacji webowej. Całość kursu tworzy więc jeden mega pakiet, którego treści są dostępne w całości online (kod oczywiście ściągasz na swój komputer).

W przypadku, gdy chcesz (tak jak dawniej) zakupić tylko pojedynczy moduł aplikacji webowej, nadal możesz to zrobić. Otrzymujesz wtedy paczkę zawierającą specjalnie przygotowany tutorial, który prowadzi Cię krok po kroku przez kod i wyjaśnia jego działanie. Możesz ten kod dowolnie zmieniać i sprawdzać jak się zachowa po Twoich zmianach. Lista dostępnych modułów:
 • Formularz Podstawowy

  Poznasz sposoby na tworzenie podstawowych formularzy, używając kilku podstawowych komponentów.
 • Formularz Zaawansowany

  Dowiesz się jak tworzyć zaawansowane formularze przy pomocy wszystkich najpopularniejszych komponentów.
 • Tabela Podstawowa

  Zobaczysz jak stworzyć prostą tabelę, która przechowuje wszystkie dane po stronie przeglądarki.
 • Tabela Zaawansowana

  Dowiesz się tworzyć zaawansowaną oraz bardzo wydajną tabelę, która każdą stronę z danymi pobiera osobno z serwera.
 • Wykres Danych

  Poznasz kilka sposobów na tworzenie kolorowych wykresów danych, za pomocą dwóch różnych bibliotek.
 • Importer CSV

  Zobaczysz jak można zbudować rozwinięty importer danych z plików CSV.
 • Importer XLS

  Tutaj zobaczysz jak można zbudować rozwinięty importer danych z plików XLS/XLSX.
 • Login & Reset

  Dowiesz się jak stworzyć cały proces logowania użytkownika w aplikacji, wraz z możliwością resetowania hasła.

Aplikacja StartAPPa

StartAPPa to zbiór gotowych modułów składających się w jedną całość w postaci pełnej aplikacji webowej. Każdy moduł jest dostępny do ściągnięcia w postaci zip-a zawierającego projekt z kodem Java opartym o Spring Boot (uruchamialna aplikacja dzięki wbudowanemu serwerowi Tomcat). Dodatkowo zawiera on również specjalnie przygotowany tutorial PDF, który krok po kroku uczy jak działają i co robią poszczególne fragmenty kodu. Nie potrzebujesz instalować ani konfigurować bazy danych. Moduły uruchamiają się w oparciu o wbudowaną bazę H2.

Pamiętaj, że o ile poprzednia wersja kursu umożliwała ściągnięcie pojedynczych modułów, o tyle nowa wersja kursu aplikacji webowej pozwala Ci na ściągnięcie całej aplikacji webowej!

W systemach informatycznych, poza dodatkową, często skomplikowaną logiką biznesową, zawsze istnieje motyw przewodni (obiekt który jest zarządzany, przechowywany). Następnie występuje N-obiektów powiązanych poprzez kategorie, atrybuty, dodatkowe parametry. W takiej aplikacji występują również użytkownicy, role. Istnieją operacje logowania, dodawania, usuwania, modyfikacji danych (CRUD). Wszystkie te elementy zwykle zamykane są w modułach, tworzących jedną aplikację.

Motywem przewodnim aplikacji StartAPPa jest zarządzanie i przechowywanie wymyślonego obiektu AppaItem . Dzieli się on na kategorie, posiada atrybuty, występuje pod postacią określonego typu, posiada statusy itd. Przechowywanie w bazie opiera się na relacjach typu jeden do jednego, jeden do wielu oraz wiele do wiele.

Obiektem AppaItem w Twojej aplikacji może być równie dobrze dowolny, inny obiekt domenowy (modelowy). Jeśli potrzebujesz zarządzać zdarzeniami takim odpowiednikiem będzie pewnie obiekt Event , jeśli piszesz soft odpowiedzialny za przetwarzanie danych przemysłowych może to być obiekt DataSample . Wszystkie tego typu obiekty będą centralną częścią aplikacji, wokół której będą tworzone inne struktury i algorytmy.

Aplikacja online

W celu uruchomienia naszej aplikacji wystarczy kliknąć link Aplikacja , a następnie postępować według kroków załączonych poniżej.

Krok 1 - Logowanie

Logujesz się do aplikacji. Nie musisz podawać żadnego użytkownika i hasła. Nasz system automatycznie wygeneruje dla Ciebie wirtualnego użytkownika. Od momentu zalogowania będziesz mógł przez max. 60 minut wprowadzać zmiany w aplikacji i ją testować. Po tym czasie dane zostaną przywrócone do stanu początkowego. Oczywiście w dowolnym momencie możesz wracać do aplikacji używając nowo wygenerowanych danych.
Logowanie&Reset - Zdjęcie

Krok 2 - Wybór modułu

Aplikacja składa się z modułów, które na naszej stronie działają w ramach jednego, w pełni funkcjonalnego systemu informatycznego, dzięki któremu możesz zobaczyć jak każdy moduł działa w realnych warunkach. Wybierasz zatem moduł, który Cię interesuje, np:
 • Logowanie z resetowaniem hasła (wraz z wysyłaniem maili do użytkownika)
 • Tabelka podstawowa ze stronicowaniem, filtrowaniem działającymi po stronie interfejsu użytkownika
 • Tabelka zaawansowana ze stronicowaniem, filtrowaniem i usuwaniem danych (operacje wykonywane po stronie serwera)

Tabela Podstawowa - Zdjęcie

 • Formularz podstawowy, walidujący i zapisujący dane użytkownika wraz ze zmianą hasła
 • Formularz zaawansowany zapisujący i walidujący dane definiowane za pomocą różnych komponentów (checkboxy, listy wielokrotnego wyboru - multiselect, radio buttony, obrazki, komponenty dat i inne...)

Jak to działa - Zdjęcie
 • Wykresy danych statystycznych (kołowe, słupkowe, liniowe)
 • Importery plików xls i csv

Krok 3 - Pobieranie

Naciskasz ikonę download-u aby przejść do strony z opcją pobrania całego modułu. Pamiętaj, że dzięki Spring Boot moduł będzie w pełni uruchamialny na Twoim komputerze jako niezależna aplikacja. Musisz jednak najpierw zainstalować Javę w wersji co najmniej 8 oraz posiadać zdefinowaną ścieżkę do Mavena.
Jak to działa - Kolejne zdjęcie

Krok 4 - Uruchomienie

Spring Boot
Rozpakowujesz pobranego zip-a i uruchamiasz aplikację za pomocą skryptu runIt.bat lub runIt.sh . Możesz też od razu zaimportować kod do swojego IDE jako Maven project i korzystając z dołączonego tutoriala poznawać go i dowolnie zmieniać.

Krok 5 - Nauka

Przeglądając gotowy kod i analizując jak został napisany, uczysz się sposobu wykonania dzięki dołączonemu tutorialowi PDF, gdzie krok po kroku wyjaśniony jest cały proces. Najpierw zapoznajesz się ze wstępem i krótkim opisem zagadnienia.
Logowanie&Reset - Tutorial
Następnie poznajesz podstawy takie jak np. informacje o walidacji wykonywanej po stronie frontendu. Używamy tutaj mechanizmów informujących użytkownika o błędach przy pomocy tooltipa oraz innych usprawnień w zależności od rodzaju zagadnienia.
Logowanie&Reset - Zdjęcie
Kolejno poznajesz podstawy istotne przy tworzeniu kodu w backendzie, takie jak np. walidacja wykonywana za pomocą własnej adnotacji. Zwykle jest to tylko jeden z rodzajów walidacji opisywany na stronach naszych tutoriali. Używamy tutaj też przykładowo walidacji wbudowanej za pomocą mechanizmu Hibernate'a - validation-api.

Logowanie&Reset - Kurs
Jednak naszą "specjalnością zakładu" jest dokładnie opracowany model pokazujący przepływ danych w kolejnych krokach wraz z opisami i dołączoną tabelką z fragmentami kodu. Kroków zwykle jest 10-12 w zależności od stopnia skomplikowania całego procesu. Zawsze przedstawione są kolejno występujące po sobie operacje od momentu wejścia czyli pliku HTML, przez wysłanie żądania HTTP, przetworzenie danych w warstwie kontrolera i serwisu oraz zapisu lub odczytu w bazie, aż do momentu powrotu odpowiedzi do punktu rozpoczęcia procesu.
Logowanie&Reset - Fragment kursu


Logowanie&Reset - Przykład kursu Logowanie&Reset - Przykład tutoriala
Pamiętaj!
Cały czas masz pod ręką cały kod pobranego modułu, co umożliwia Ci wprowadzenie swoich zmian i analizowanie tego jak one wpłynęły na funkcjonalność modułu. Tak właśnie realizujemy nasze motto "Nauka przez praktykę", które przyświecało nam od początku tworzenia tego kursu.
Logowanie&Reset - Kod

Technologie

Dlaczego Spring, Angular i Bootstrap? Rozwiązania te są obecnie najbardziej popularne w nowych aplikacjach Java. Dlaczego Angular w wersji pierwszej? Dlatego, że z jednej strony trzeba od czegoś zacząć (rozważamy wprowadzenie kolejnych wersji, ale to będzie zależało od wyników ankiety, którą zamieścimy niebawem), a z drugiej, z naszych obserwacji wynika, że w wielu firmach dopiero co przekonano się do AngularJS, przechodząc na niego z jeszcze niedawno szalenie popularnego jQuery. Jest wiele firm, które nie mogą, nie chcą, bądź nie są w stanie zmienić technologii tak szybko, a przecież one szukają do pracy i zatrudniają również wielu mniej doświadczonych, czy wręcz początkujących programistów. Pamiętajmy o tym!

Instrukcja uruchomienia i obsługi

Każdy moduł Kursu Aplikacji Web zawiera tutorial wraz z kodem, które razem są spakowane do pliku zip. Po pobraniu tak przygotowanej paczki wystarczy uruchomić skrypt runIt.bat (windows) lub runIt.sh (linux). Wtedy moduł uruchomi się w postaci niezależnie działającej aplikacji webowej, do której dostęp można uzyskać z poziomu przeglądarki pod adresem http://localhost:8080. Aby wszystko poszło zgodnie z planem prosimy o zapoznanie się najpierw z instrukcją:To już wszystko co chcieliśmy dla Was przygotować w ramach tego rozdziału. Gorąco zapraszamy do korzystania z naszej aplikacji oraz do pobierania tutoriali dedykowanych zagadnieniom, dzięki którym nauczycie się programować profesjonalne aplikacje webowe.


Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE