Kurs Spring w praktyce

Nasza aplikacja korzysta ze Springa. To obecnie najbardziej popularna platforma Javowa na świecie, której używa zdecydowana większość firm tworzących oprogramowanie. Co takiego ma w sobie Spring i dlaczego warto w niego zainwestować? Odkrywamy to w kolejnych rozdziałach tego kursu.
W kursie używamy adnotacji, gdyż konfiguracje XML-owe w Springu należą już zdecydowanie do przeszłości. Nie omawiamy również silnika szablonów Thymeleaf, gdyż obecnie trendy na rynku są takie, że backend aplikacji jest totalnie odseparowany od frontendu i działa niezależnie (często na osobnej maszynie). Frontend jest najczęściej tworzony za pomocą frameworków i bibliotek takich jak AngularJS, Angular 2+ lub React.
Nie chcemy przytłaczać ilością treści, dlatego w naszych rozdziałach skupiamy się na czytelnym przekazie kluczowych zagadnienień. Przedstawiamy materiały, które według nas są wystarczające aby - po nabyciu pewnej wprawy - zaprogramować backend typowej aplikacji webowej.
Nasza rekomendacja
Na końcu każdego rozdziału znajdziecie sekcję z naszą rekomendacją oznaczoną charakterystyczną zielono-białą ikoną. Jest to specjalne miejsce, w którym wyrażamy swoje zdanie w omawianym temacie, a także gdzie polecamy ciekawe rozwiązania. Oczywiście zawsze jest to nasza subiektywna opinia i ma jedynie wskazywać preferowane przez nas podejście do tematu.
Używamy w StartAPPa
Większość tematów oraz przykładów kodu zawartych w kursie pochodzi faktycznie z aplikacji StartAPPa. W miejscu oznaczonym zielono-czerwoną ikoną zawsze podajemy informacje dotyczące konkretnych rozdziałów w Kursie Aplikacji Web, w których można zobaczyć jak dane rozwiązanie funkcjonuje w realnych warunkach.

Wprowadzenie do platformy Spring

Spring Boot

Spring Framework

Spring Data

Spring w Aplikacji Webowej

...i tworzymy kolejne...


Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy:
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .