Kurs Java

Nowości w kodzie Java 9 do 11

Finalna wersja Javy 8 powstała po wielu latach pracy i była totalną rewolucją. Kolejne wersje wypuszczane są już regularnie, co pół roku i w przeciwieństwie do 8-ki są jedynie dosyć wolno, ale za to płynnie, przebiegającą ewolucją kodu. Wystarczy spojrzeć na liczbę rozdziałów tego kursu, aby zrozumieć, jak wiele "ważą" nowości Javy 8 (zajmujące 19 rozdziałów), a jak niewielki ciężar zmian niosą ze sobą kolejne wersje (tylko 2 rozdziały).

Trzeba jednak przyznać, że nawet niewielka ilość zmian, które zawitały do naszego kodu po wersji ósmej, jest bardzo cenna dla świadomego użytkownika. Wprowadzono kilka naprawdę sensownych udogodnień, z których duża część prosiła się o wprowadzenie już od dawna. W tym rozdziale zajmiemy się nowościami, które pojawiły się w kodzie Javy 9, 10 i 11. Następny rozdział dedykowany będzie kolejnym jej wersjom.

Java 9 - Metody fabryki kolekcji - of, ofEntries

Zaczynamy od nowych metod, jakie pojawiły się w ramach interfejsów kolekcji i map. Metody te są odpowiedzialne za ich tworzenie (stąd słowo fabryka). Ważne, aby zapamiętać, że stworzymy nimi listę, set czy mapę, ale nie będziemy mogli w żaden sposób ich zmieniać (poprzez dodawanie, czy też usuwanie elementów). Jedyna możliwość to...
Masz pytanie dotyczące tego rozdziału? Zadaj je nam!
Masz pytanie dotyczące prezentowanego materiału?
Coś jest dla Ciebie niejasne i Twoje wątpliwości przeszkadzają Ci w pełnym zrozumieniu treści?
Napisz do nas maila, a my chętnie znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.
Najciekawsze pytania wraz z odpowiedziami będziemy publikować pod rozdziałem.
Nie czekaj. Naucz się programować jeszcze lepiej.
kursjava@javappa.com

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE