Kurs Spring

Spring Boot - Uruchomienie

Projekt Spring Boot można uruchomić na kilka sposobów. Najprościej jest zaimplementować odpowiednie interfejsy i w ten sposób wystartować program albo z konsoli, albo po prostu "z palca". Natomiast istnieje też możliwość uruchomienia projektu Spring Boot w postaci aplikacji webowej. Wtedy program rozpoczyna swoje działanie, a następnie nasłuchuje na określonym porcie na przychodzące żądania HTTP. Nasz projekt spring-boot-materialy-praktyczne zawiera trzy wspomniane sposoby uruchamiania projektu Spring Boot. Każda z nich została zaprogramowana w osobnej klasie uruchomieniowej:
SpringBootRunMethods
Każda z tych klas odpowiada za uruchomienie innego typu aplikacji i posiada dodatkowo metodę, która jest wykonywana automatycznie po starcie aplikacji. Metoda ta jest wykonywana po wystartowaniu całego kontekstu Springa (po załadowaniu wszystkich obiektów do kontenera Springa i odczytaniu konfiguracji).

Jak uruchamiamy typowy projekt Spring Boot

Pokażemy Ci teraz jak działa pierwsza i zarazem najbardziej typowa z możliwości, a więc uruchomienie aplikacji bez implementowania dodatkowych interfejsów. Zaraz po starcie, na konsoli pojawi się informacja potwierdzająca, że program faktycznie został wykonany. Cały kod zawiera się w klasie SpringBootInPracticeApplication:
@SpringBootApplication
public class SpringBootInPracticeApplication {

  private static final Logger LOG = LoggerFactory.getLogger(SpringBootInPracticeApplication.class);

  public static void main(String[] args) {
    SpringApplication.run(SpringBootInPracticeApplication.class, args);
  }
  
  @EventListener
  public void onApplicationEvent(ApplicationReadyEvent event) {
    LOG.info("Application Started!");
  }
}
Na szczególną uwagę zasługuje tutaj standardowa funkcja uruchamiająca program Java - main, w której następuje ...
Pełny materiał ze wszystkimi źródłami kodu jest dostępny po wykupieniu pakietu. Zapraszamy!
Jeśli zakupiłeś materiał zaloguj się tutaj, aby uzyskać dostęp.

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE