Kurs Java

Wariacje interfejsów funkcyjnych

W tym rozdziale przedstawimy następne interfejsy funkcyjne. Nie będą to jednak po prostu kolejne interfejsy. Opiszemy tutaj interfejsy, które są pewną odmianą, a inaczej mówiąc wariacją interfejsów, o których opowiedzieliśmy w poprzednim rozdziale.

Interfejs funkcyjny BiConsumer

Z poprzedniego rozdziału wynika, że interfejs Consumer posiada metodę abstrakcyjną przyjmującą jeden parametr. Interfejs BiConsumer tym się różni od Consumer-a, że posiada metodę przyjmującą dwa parametry.
@FunctionalInterface
public interface BiConsumer<T, U> {

    void accept(T t, U u);
    
    ... 
}
Na tym różnice właściwie się kończą, ale ta jedna skromna różnica dosyć istotnie poszerza zakres naszych opcji. Takie rozwiązanie pozwala nam na dostarczenie do metody dwóch różnych typów danych (na zasadzie pary klucz wartość). Pamiętaj, że wprowadzając drugi parametr, należy również wprowadzić nawiasy. Wcześniej były one zbędne, gdyż korzystaliśmy...
Masz pytanie dotyczące tego rozdziału? Zadaj je nam!
Masz pytanie dotyczące prezentowanego materiału?
Coś jest dla Ciebie niejasne i Twoje wątpliwości przeszkadzają Ci w pełnym zrozumieniu treści?
Napisz do nas maila, a my chętnie znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.
Najciekawsze pytania wraz z odpowiedziami będziemy publikować pod rozdziałem.
Nie czekaj. Naucz się programować jeszcze lepiej.
kursjava@javappa.com

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE