Kurs Java

Konfiguracja Spring Security

Logowanie składa się nie tylko z samej akcji logowania, ale też konfiguracji, którą należy przygotować na samym początku. Opiera się ona o moduł Spring Security, który dodajemy do projektu w postaci zależności Spring Boot spring-boot-starter-security. Po załadowaniu tej zależności otrzymujemy zestaw bibliotek ułatwiających stworzenie mechanizmów zabezpieczających.

Naszym zadaniem jest wykorzystanie mechanizmów Springa tak, by stworzyć bezpieczną aplikację. Na początku tworzymy klasę konfiguracyjną SecurityConfig, którą opisujemy następującymi adnotacjami:
  • @Configuration - Adnotacja informuje Springa, że dana klasa jest klasą konfiguracyjną
  • @EnableWebSecurity - Adnotacja włącza mechanizmy zabepieczeń dostarczane przez biblioteki Spring Security.
  • @EnableGlobalMethodSecurity - Adnotacja włącza rozpoznawanie adnotacji zabezpieczających zasoby w ramach trzech podstawowych modeli bezpieczeństwa (prePost, secured, jsr250).
Dodatkowo należy pamiętać...
Pełny materiał ze wszystkimi źródłami kodu jest dostępny po wykupieniu pakietu. Zapraszamy!
Jeśli zakupiłeś materiał zaloguj się tutaj, aby uzyskać dostęp.

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE