Kurs Java

Logowanie w Springu

W tym rozdziale przyjrzymy się temu, w jaki sposób działają i w jakiej kolejności są uruchamiane przygotowane przez nas komponenty wpięte do procesu logowania obsługiwanego przez Spring Security:
  • Klasa CustomUserDetailsService - pozwala na zbudowanie Springowego obiektu użytkownika zawierającego wartościowe informacje, takie jak nazwa użytkownika, hasło, przypięte uprawnienia itp.
  • Klasa CustomAuthenticationProvider - wykonuje realną autentykację, a dane zwraca w postaci klasy implementującej interfejs Authentication.
  • Klasa CustomAuthSuccessHandler - miejsce na kod, który zostanie wykonany po otrzymaniu informacji (pod postacią obiektu interfejsu Authentication) o sukcesie logowania.
  • Klasa CustomAuthFailureHandler - miejsce na kod, który wykona się po otrzymaniu wyjątku AuthenticationException w przypadku niepowodzenia akcji logowania.
  • Klasa CustomLogoutSuccessHandler - miejsce na kod, który ma się wykonać zaraz po otrzymaniu informacji o wylogowaniu (pod postacią obiektu interfejsu Authentication).

Klasa CustomUserDetailsService

Decydujące w sprawie podjęcia odpowiedniej decyzji przez framework jest wykonanie zapytania do bazy danych...
Pełny materiał ze wszystkimi źródłami kodu jest dostępny po wykupieniu pakietu. Zapraszamy!
Jeśli zakupiłeś materiał zaloguj się tutaj, aby uzyskać dostęp.

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE