Kurs Java

Strumienie - Kolektory

Przyszedł czas na to, aby przyjrzeć się bliżej metodzie, której używamy już od jakiegoś czasu. Mowa oczywiście o metodzie collect i jej umiejętności zbierania danych do kontenera określonego typu (np. listy). Takie zebranie danych do jednego "worka" jest formą redukcji, więc w bieżącym rozdziale nie odchodzimy za bardzo od poprzedniego tematu, którym była analiza różnych wersji metody reduce.

Metoda collect

Metoda collect przyjmuje parametr w postaci implementacji interfejsu Collector. W Javie 8 istnieje kilka gotowych implementacji tego interfejsu. Dostęp do nich uzyskujemy za pomocą klasy Collectors. Czego używaliśmy w naszym kursie do tej pory? Za każdym razem, gdy chcieliśmy zebrać dane do listy, wykorzystywaliśmy metodę toList klasy Collectors. Warto teraz przyjrzeć się tej klasie, gdyż oczywiście to nie jest tak, że zbierać możemy dane tylko do listy. Do najpopularniejszych kolektorów zaliczamy:
  • toList, toSet, toCollection, toMap
  • groupingBy, counting, joining

Kolektor - toSet

Najpierw zobaczmy przykład kolektora toSet. Jak sama nazwa wskazuje, tworzy on seta, czyli...
Masz pytanie dotyczące tego rozdziału? Zadaj je nam!
Masz pytanie dotyczące prezentowanego materiału?
Coś jest dla Ciebie niejasne i Twoje wątpliwości przeszkadzają Ci w pełnym zrozumieniu treści?
Napisz do nas maila, a my chętnie znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.
Najciekawsze pytania wraz z odpowiedziami będziemy publikować pod rozdziałem.
Nie czekaj. Naucz się programować jeszcze lepiej.
kursjava@javappa.com

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE