Kurs Java

Składanie interfejsów funkcyjnych

Kolejny rozdział i kolejna porcja wiedzy na temat interfejsów funkcyjnych. Do tej pory pokazaliśmy, jak tworzymy takie interfejsy oraz jak wyglądają różne przypadki użycia. Teraz pora pójść o krok dalej. Będziemy łączyć interfejsy, a z ich połączenia powstaną większe, złożone implementacje.

Składanie interfejsu Predicate

Predykaty, czyli metody przyjmujące argument i zwracające w odpowiedzi PRAWDĘ lub FAŁSZ możemy łączyć ze sobą tak, by w ten sposób stworzyć jeden złożony predykat. Takie rozwiązanie pozwala na dynamiczne budowanie warunków. Zobaczmy, jak to wygląda na przykładzie. Przygotowaliśmy trzy predykaty, które testują podany argument na trzy różne sposoby. Następnie połączyliśmy predykat lengthPredicate z predykatem startsWithPredicate i w ten sposób otrzymaliśmy możliwość wykonania testu z użyciem dwóch warunków za pomocą jednego wywołania metody test. Wszystko dzięki temu, że użyliśmy predykatu złożonego lengthAndStartsWithPredicate...
Masz pytanie dotyczące tego rozdziału? Zadaj je nam!
Masz pytanie dotyczące prezentowanego materiału?
Coś jest dla Ciebie niejasne i Twoje wątpliwości przeszkadzają Ci w pełnym zrozumieniu treści?
Napisz do nas maila, a my chętnie znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.
Najciekawsze pytania wraz z odpowiedziami będziemy publikować pod rozdziałem.
Nie czekaj. Naucz się programować jeszcze lepiej.
kursjava@javappa.com

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE