Kurs Java

Operacje na datach w Javie 8

Następna klasa Javy 8, Duration, mocno współpracuje klasami implementującymi interfejs Temporal. Klasy Instant, LocalTime, LocalDateTime oraz ZonedDateTime implementują ten interfejs. Tak samo jest z klasą LocalDate, ale ona raczej nie działa najlepiej z Duration, ponieważ, jak pewnie pamiętasz, obsługuje tylko samą datę, a Duration operuje przede wszystkim na czasie. Zastosowanie metody between, która jest kluczową metodą klasy Duration, doprowadzi do wystąpienia wyjątku, jeśli spróbujemy użyć jej na obiektach typu LocalDate.

Klasa - Duration

No dobrze, ale jak właściwie działa Duration? Co to oznacza, że wykorzystujemy interfejs Temporal? Sprawa jest dosyć prosta. Klasa Duration odpowiada...
Masz pytanie dotyczące tego rozdziału? Zadaj je nam!
Masz pytanie dotyczące prezentowanego materiału?
Coś jest dla Ciebie niejasne i Twoje wątpliwości przeszkadzają Ci w pełnym zrozumieniu treści?
Napisz do nas maila, a my chętnie znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.
Najciekawsze pytania wraz z odpowiedziami będziemy publikować pod rozdziałem.
Nie czekaj. Naucz się programować jeszcze lepiej.
kursjava@javappa.com

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE