Kurs Java

Nowe metody w mapach

W ostatnim rozdziale kursu Java 8 zajmiemy się tematem nowych metod w mapach. Niektóre z nich rozszerzają możliwości istniejących już wcześniej metod, ale są też takie, które wykonują dla nas całkiem nowe zadania. Warto poświęcić czas na analizę tych zagadnień, mimo że poza pierwszymi bardzo prostymi przykładami, kolejne będą znacznie mniej trywialne. Po opanowaniu tego materiału uzyskasz naprawdę solidne umiejętności w kontekście rozwiązywania bardziej złożonych problemów programistycznych w Javie.

Metoda - forEach - w mapach

Metodę forEach w zasadzie spotkałeś już w naszym kursie, gdy opisywaliśmy kolektory grupujące. Natomiast dla porządku zerknij jeszcze na poniższy przykład tak, aby dokładnie zrozumieć jak działa ta metoda.

Mamy wiec mapę, w której kluczami są identyfikatory o typie Integer, a wartościami obiekty klasy MovieItem.
Appa Notka. Pod przykładem zamieszczamy kod klasy MovieItem. Będziemy jej używać zarówno w tym, jak i kilku kolejnych przykładach w bieżącym rozdziale.
Dodajemy do mapy trzy obiekty wraz z kolejno rosnącymi identyfikatorami, a następnie wyświetlamy zawartość tak skonstruowanej mapy. W tym celu używamy metody forEach, która przyjmuje obiekt interfejsu funkcyjnego BiConsumer. Jak już wiesz z rozdziałów dedykowanych interfejsom funkcyjnym BiConsumer to interfejs zawierający metodę przyjmującą na wejściu dwa parametry i niezwracającą na wyjściu żadnej wartości (void).

Dokładnie tak implementujemy kod przekazany do metody forEach. Parametry wejściowe nazwaliśmy id i movie, dzięki którym podczas kolejnych iteracji pętli otrzymamy...
Masz pytanie dotyczące tego rozdziału? Zadaj je nam!
Masz pytanie dotyczące prezentowanego materiału?
Coś jest dla Ciebie niejasne i Twoje wątpliwości przeszkadzają Ci w pełnym zrozumieniu treści?
Napisz do nas maila, a my chętnie znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.
Najciekawsze pytania wraz z odpowiedziami będziemy publikować pod rozdziałem.
Nie czekaj. Naucz się programować jeszcze lepiej.
kursjava@javappa.com

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE