Java 12 w Spring Tools Suite 4

Spring Tools Suite to narzędzie programistyczne umożliwiające wygodne tworzenie aplikacji webowych w Springu. Tak naprawdę jest to nadal Eclipse, ale został on "ubrany" w dodatkowe funkcje, takie jak na przykład możliwość wygenerowania projektu na bazie Spring Initializr-a. Pozwala on na dokładne zdefiniowanie wersji Spring Boota oraz na wybranie dodatkowych zależności, których planujemy używać w projekcie.

Problemem nowego STS-a jest to, że lista dostępnych wersji Java kończy się na numerze 11, a jak wiemy obecnie na rynku funkcjonuje już 12-tka. Trzeba zatem samemu zadbać o to, by została ona dołączona do naszego STS-a.

Eclipse Marketplace

Z pomocą przychodzi nam fajne rozwiązanie Eclipse'a, jakim jest Eclipse Marketplace. Pozwala on na pobieranie z internetu i dołączanie do zainstalowanego wcześniej Eclipse'a nowych funkcjonalności w postaci odpowiednio przygotowanych pluginów.

Zatem aby pobrać wsparcie dla Javy 12, wchodzimy na stronę https://marketplace.eclipse.org/content/java-12-support-eclipse-2019-03-411, a następnie przeciągamy przycisk Install do uruchomionego wcześniej STS4.
Appa Notka. Aby aby plugin zadziałał musimy posiadać STS-a w wersji co najmniej 4.11.
Spring Tools Suite 4 i Java 12
Po przeciągnięciu przycisku, w IDE pojawi się okno Eclipse Marketplace. W oknie tym zaznaczamy wszystkie checkboxy oraz naciskamy Confirm:
Spring Tools Suite 4 - Instalacja Javy 12
Po zakończeniu procesu instalacji, ponownie uruchamiamy narzędzie i weryfikujemy czy instalacja zakończyła się zgodnie z planem. W tym celu udajemy się do menu, gdzie wybieramy opcję: Window > Preferences > Java > Compiler:
Spring Tools Suite 4 - Java 12 zainstalowana
Oczywiście jeśli chcemy programować i uruchamiać kod w Javie 12, to należy jeszcze dodać miejsce instalacji Javy do listy dostępnych JRE i zaznaczyć tę pozycję jako domyślną.
Spring Tools Suite 4 - Java 12 zainstalowana
Na koniec mała informacja...jeśli to Wasze początki z Javą 12 i chcielibyście się dowiedzieć czegoś na temat zmian w stosunku do 11-ki, to zapraszamy do innego artykułu na naszym blogu - Java 12 nadchodzi.
Autor: Jarek Klimas
Data: 15 czerwca 2019
Labele:Backend, Spring, Java 12, Poziom podstawowy Linki
https://marketplace.eclipse.org/content/java-12-support-eclipse-2019-03-411
Java 12 nadchodzi
Masz swoje przemyślenia na temat artykułu? Podziel się nimi!
Masz pytanie odnośnie zagadnienia omawianego w artykule?
Coś, co napisaliśmy, nie zaspokoiło Twojego głodu wiedzy?
Daj nam znać co myślisz i skomentuj artykuł na facebooku!

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE